דבר מנכ״ל המשרד

מתוך מתנ״ה תשע״ט
(הופנה מהדף דבר מנכ״לית המשרד)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
70 לישראל בלי מסגרת.jpg

אנשי מערכת חינוך יקרים,

ידועה אמרתו של נשיאה הגדול של ארצות הברית, אברהם לינקולן, שאם היו לו שמונה שעות לכריתת עץ עבות, שש מהם היה מקדיש להשחזת הגרזן. לנו, במערכת החינוך, אין עניין  בכריתת עצים אלא בגידולם, אבל בפרפרזה על אותה אמרה, מארז המתנ"ה שבידיכם, הוא שש שעות השחזת כלי העבודה שלנו.

המארז הוא כלי מרובע מטרות: כלי מנהל, כלי מסייע, כלי מתווך וכלי משקף.

במטרתו הניהולית, המארז מחבר אתכם למטרות, ליעדים ולמדדי תוצאה המשקפים את יעילות הפעולות המתבצעות במוסדות החינוך שבהם אתם פועלים. במטרתו המסייעת, הוא כלי עזר עבורכם, הגננות בגני הילדים, כמו גם מנהל בית הספר וצוותו, לבנות תוכנית עבודה שנתית המשקפת את הערכים, התפיסות, התרבות המוסדית וסדרי העדיפויות של המעשה החינוכי. במטרתו התיווכית, המארז הוא מתווך מרכזי בין התוכנית האסטרטגית של מטה המשרד, לבין תוכניות העבודה של מוסדות החינוך שלכם, הנגזרות ממנה. ובמטרתו הרביעית, המארז משקף עבורכם את  המשאבים הפדגוגיים העומדים לרשותכם, ומרכז אותם עבורכם במקום נגיש אחד.

המארז שבידיכם מכיל בתוכו את מרכז העשייה בגן ובבית הספר. למרות היותו כלי מתווך בין התוכנית האסטרטגית של המטה לבין תוכניות העבודה שלכם, הוא מאפשר לכם, ואף מעודד אתכם, לאוטונומיה ולעצמאות. הוא פורש בפניכם מרחבי בחירה לפעילותכם החינוכית, ומעניק לכם את הבחירה במטרותיכם בתוכו. חשיבות נוספת של המארז, היא בכלים התכנוניים והניהוליים שהוא נותן בידיכם וכן בשפה המקצועית האחידה, ועם זאת גם מגוונת, שהוא יוצר עבור כלל המערכת. בהתאם, ויתרנו השנה על ציון יעדי החובה. אנו מאמינים שאין לכם צורך בהם מכיוון שאתם מוכוונים אליהם ממילא.

אני משוכנע כי מארז המתנ"ה שבידיכם ימלא אחר כל ייעודיו, ומאחל לכולכם שימוש מושכל בו והצלחה רבה בשליחותכם.

ראו ברכה והצלחה בעבודתכם החינוכית.

בכבוד רב,

שמואל אבואב