תכנית רב-שנתית:דבר המנכ"ל

מתוך מתנ״ה תשע״ט
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דבר המנכ"ל לתוכנית העבודה 2018-תשע"ט[ | עריכת קוד מקור]

"ההכנה היא הכל. נח לא החל לבנות את התיבה כשהחל הגשם." (וורן באפט)

עובדים ואנשי חינוך יקרים,

שלום וברכה,

לפניכם תוכנית העבודה של המשרד לשנת 2018-תשע"ט. ככל יתר תוכניות העבודה שלנו בשנים קודמות, גם תוכנית זו מציבה לנו רף גבוה, הנגזר באופן טבעי מחשיבותה העליונה של המשימה הלאומית שלנו, וממרווח הכישלון האפסי שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו במילויה. עמידה באתגריה של מערכת החינוך, המפורטים בתוכנית זו, היא בבחינת  מפתח לעמידה ברבים מאתגריה של החברה הישראלית.

יעדינו המרכזיים:

א. הקניית מיומנויות למידה ושיפור ההישגים

ב. קידום חברה ערכית

ג. הבטחת הזדמנות שווה לכל תלמידה ותלמיד

ד. פיתוח ההון האנושי במערכת החינוך

ה. ושיפור היעילות של מערכת החינוך.

בנקודת הקצה של המחויבות שלנו ניצבות דמויות הבוגרת והבוגר של מערכת החינוך: בעלי ידע ובקיאים בדרכי הגישה אל הידע, בעלי מיומנויות חשיבה ומיומנויות רגשיות וחברתיות, ובעלי עמוד שדרה ערכי ומוסרי.

עובדים יקרים,

כפי שאמר המשקיע הנודע המצוטט למעלה, התכנון והתוכנית הם החלק החשוב ביותר במעשה. אני מכיר את התוכנית המוגשת לכם בזאת על כל פרטיה ודקדוקיה, ואני סומך עליה את שתי ידיי. אין בלבי כל ספק שאם נעשה את המעשה החינוכי בהתאם לתוכנית זו, שהיא בעיניי מצפן ארגוני, נשיג בהצלחה מרובה את כל ההישגים השאפתניים שהעמדנו לעצמנו, עד האחרון שבהם. 

כל שנותר לנו הוא לעבוד יחדיו - יחידות המטה, המחוזות, מפקחים, מנהלים ומורים, רשויות מקומיות, הורים ותלמידים. לכל אחת ואחד מאיתנו תפקיד בדרך המשותפת אל ההצלחה.

בהזדמנות זו אני מבקש להביע בפני כולכם את הערכתי העמוקה לעבודת כל אחת ואחד מכם. אתם נבחרת מצטיינת.

את היעדים שעבורם נבנתה תוכנית עבודה זו, התווה שר החינוך, נפתלי בנט. אנצל הזדמנות זו להודות גם לו, על הגיבוי והאמון שהוא מעניק לכולנו, מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים.

אני מאחל לכולנו שנת עבודה פוריה, נעימה, ומלאת הישגים.

עלו והצליחו!

    בברכה,

שמואל אבואב

חזרה לתכנית הרב-שנתית